mapy topograficzne ( darmowe ) dla odbiorników GPS formatu GARMIN

GRECJA

ALBANIA

MAROKO

302 Mb

84 Mb

525 Mb

klikając w ikonę flagi ściągniesz na swój komputer plik z mapą.

Mapy w formacie GARMINA są darmowe.

Plik jest spakowany ( *.zip )

Ściągnięty plik z mapą należy rozpakować. Pojawi się nowy plik z rozszeżeniem ( *. img )

Proszę podłączyć odpowiednim kablem USB swojego GARMINA do komputera.

Na pulpicie Waszego komputera pojawią się ikonki dysku wewnętrznego Garmina i dysku karty pamięci.

na karcie pamięci powinien znajdować się katalog  ( GARMIN ).

Do tego katalogu proszę przekopiować nasz plik  ( np. otm-greece.img ).

Urządzenie GPS GARMIN powinien widzieć teraz mapę. 

rozwiązywanie problemów - Mariusz Kulak GREEKON tel. 606 20 55 73

Najbardziej kompaktowy - Garmin GPSMAP 276Cx

Garmin działa w branży GPS od dłuższego czasu i wprowadza znaczną technologię na stół. Garmin ma odbiór satelitarny GPS i GLONASS, który pomaga uzyskać silniejszy sygnał w odległych obszarach. Ma fabrycznie załadowane mapy topograficzne i obsługuje aktywne aktualizowanie i śledzenie pogody, co może być bardzo przydatne. Oprócz mapowania topograficznego możesz wybrać mapowanie Garmin HuntView dla tych z nas, którzy używają naszych pojazdów ATV do polowań i innych zajęć na świeżym powietrzu. Posiada przyciski sterujące i jest uszczelniony przed dostępem wody i wody oraz zabezpieczony przed wstrząsami, co czyni go doskonałą opcją do użytku w terenie. To nie jest tanie, z ceną około 600 USD, ale jeśli używasz swojego ATV lub UTV GPS do czegoś więcej niż tylko jazdy i chcesz dokładności w odległych obszarach, ma to duży sens.

Jak działa GPS ATV?


Cieszę się, że zapytałeś. GPS, czyli Global Positioning System, to sieć około 30 satelitów krążących wokół Ziemi. Pierwotnie narzędzie wojskowe USA, zwykli ludzie, tacy jak my, od jakiegoś czasu mogą używać sygnałów generowanych przez te satelity do triangulacji naszych pozycji. Najlepsze jest to, że dzisiejsze jednostki GPS są wyjątkowo przyjazne dla użytkownika i nie są skomplikowane w obsłudze.


Gdziekolwiek na świecie się znajdujesz, co najmniej cztery satelity GPS znajdują się w zasięgu Twojego urządzenia GPS. Każdy satelita wysyła swoją pozycję i aktualny czas w regularnych odstępach czasu. Sygnały te są odbierane przez GPS, który następnie oblicza odległość każdego satelity na podstawie czasu, jaki zajęło dotarcie wiadomości. Jeśli Twój GPS odbiera sygnały z co najmniej trzech satelitów, może określić Twoją lokalizację za pomocą procesu zwanego trilateracją. Trilateration jest całkiem fajny. Zasadniczo każdy z trzech sygnałów satelity będzie wskazywać, że znajdujesz się w określonym obszarze, obliczonym jako owal. Następnie GPS określa dokładną lokalizację, znajdując miejsce, w którym łączą się trzy owale. Wraz z poprawą oprogramowania i siły sygnału na przestrzeni lat, dokładność najlepszych urządzeń ATV GPS, których używamy, znacznie się poprawiła.